Prawnik ma bardzo trudne zadanie polegające na udzielaniu rad klientom, które muszą okazać się, jak najbardziej trafne. Radca prawny jednak jest tylko człowiekiem i mimo chęci, doświadczenia i wykształcenia, często nie jest w stanie udzielić takich rad, które okazałyby się wyjątkowo trafione. Nie musimy jednak martwić się, że będziemy mieć problem z uzyskaniem rekompensaty. Ubezpieczenie radcy prawnego polega na polisie, która jest w stanie pomóc w uzyskaniu środków, które zrekompensują błędy prawnika. Dzięki temu rzeczywiście nie będziemy musieli martwić się, że w razie nietrafionych decyzji zostaniemy bez wsparcia i pieniędzy.

Polisa radcy prawnego

Prawnik ma bardzo trudne zadanie polegające na udzielaniu rad klientom, które muszą okazać się, jak najbardziej trafne

Każdy radca prawny musi wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wymaga tego prawo polskie, więc nie musimy martwić się, że radca, niezależnie czy płatny, czy darmowy nie będzie miał takiej polisy. Jest to bardzo ważne, bo tylko tak klient będzie miał rzeczywiście gwarancję, że w razie jakichkolwiek problemów związanych z nietrafioną pomocą prawnika, który zadziała na szkodę klienta, nie otrzymamy zadośćuczynienia. Ubezpieczenie bowiem nam to w tej sytuacji zagwarantuje.

Odpowiedzialność cywilna

Kiedy wybierzemy się po pomoc do radcy prawnego, to w wielu przypadkach z powodu braku wiedzy nie możemy sami stwierdzić, czy podejmowane w naszej sytuacji kroki są właściwe. Radca prawny zdaje sobie sprawę, że nie będziemy w stanie sami sobie pomóc, dlatego robi wszystko, aby udzielić nam jak najtrafniejszych rad. Musimy jednak brać pod uwagę kwestie, dotyczącą błędów prawnika, które mimo chęci, a także wiedzy i doświadczenia, mogą się pojawić. Ubezpieczenie radcy prawnego pozwala jednak na otrzymanie rekompensaty, w razie jakichkolwiek problemów. Jest to bardzo ważne, bo nie musimy martwić się dzięki temu, że w razie problemu prawnik nie weźmie odpowiedzialności, za udzielone nam porady.

Czy możemy zaufać radcy prawnemu w pełni?


Radca prawny zdaje sobie sprawę, że klient, który wybiera się do niego i prosi o poradę, nie ma wiedzy prawniczej. Stara się więc, jak najwięcej czynności wykonać za samego klienta, aby jak najlepiej mu pomóc. Możemy więc mieć pewność, że zostanie nam udzielona taka pomoc, jaka jest niezbędna i nie będziemy musieli sami decydować o tym, jakie kroki podjąć. Warto mu zaufać, bo mamy do czynienia z ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także kwestią brania pełnej odpowiedzialności za swoje słowa. Kiedy mamy więc problem o podłożu prawniczym, to z pewnością warto skorzystać z pomocy radcy prawnego, aby go rozwiązać.