Rynek pracy jest dynamiczny w dzisiejszych czasach, ale także niestabilny i ciężki do przewidzenia. Wymagania w stosunku do pracowników cały czas rosną ze względu na zmieniające się trendy we wszystkich branżach. Nawet osoby z długim stażem pracy mogą być zagrożone utratą stanowiska, a tym samym utratą dochodów. Jak można temu zapobiec? Rozwiązaniem jest ubezpieczenie od utraty dochodu. Czym dokładnie charakteryzuje się taka polisa i dla kogo jest polecana?

Polisa od utraty dochodu – czym jest?

Praca to nieodłączny element życia każdego człowieka już od najmłodszych lat. Według wielu prognoz przeciętnie w swoim życiu każdy może zmienić miejsce pracy nawet 7 razy. Te liczby mogą być jeszcze większe ze względu na dynamiczne zmiany na rynku pracy, które każdy zapewne zauważa. Takie fluktuacje mogą prowadzić do utraty pracy, a tym samym do niestabilnej sytuacji finansowej. Ubezpieczenie od utraty dochodu z portalu ochronadochodu.pl pozwala uniknąć takich problemów, a tym samym pozwala uniknąć wielu stresów. Ochroną objęte są osoby pracujące na umowę o pracę lub samozatrudnione, a taką polisę można wykupić wraz z ubezpieczeniem na życie, jako samodzielną lub też przy kredycie.

Dlaczego warto wykupić polisę od utraty dochodów?

Rynek pracy jest dynamiczny w dzisiejszych czasach, ale także niestabilny i ciężki do przewidzenia

Polisa od utraty dochodu chroni osoby, które straciły pracę z powodu na przykład redukcji etatów lub pracujące w przedsiębiorstwie, które ogłosiło upadłość. Wsparcie finansowe z ubezpieczenia mogą otrzymać pracownicy, którzy w wyniku wypadku lub choroby nie mogą wykonywać swoich obowiązków, lub właściciele firm, którzy zamknęli działalność. Wśród korzyści, jakie można wymienić, mając wykupione ubezpieczenie od utraty dochodu, są:

  • utrzymanie płynności finansowej,
  • możliwość dalszego spłacania zaciągniętego kredytu,
  • spokój i brak stresu,
  • środki finansowe na opiekę, rehabilitację lub leczenie w wyniku wypadku czy choroby.

O czym należy pamiętać, wykupując ubezpieczenie od utraty dochodu?

Przy podpisaniu polisy od utraty dochodu należy uwzględnić kilka szczegółów, a przede wszystkim należy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia w konkretnej firmie. W zależności od ubezpieczyciela na wypłatę środków mogą liczyć osoby pracujące na umowę o pracę lub będące w stosunku służbowym, a także osoby prowadzące działalność. Szukając firmy, należy dokładnie zapoznać się z warunkami i wyłączeniami, ale też warto wiedzieć, że wysokość odszkodowania nie musi być zależna od wysokości zarobków. Może zdarzyć się tak, że firma ubezpieczeniowa zleci badania lekarskie, a w niektórych umowach jest także okres karencji, o którym należy pamiętać.

Czy ubezpieczenie utraty dochodu jest opłacalne?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą zapewnić sobie stabilną sytuację finansową w różnych sytuacjach życiowych. Mając wykupioną polisę, można liczyć na rekompensatę za straty związane ze zwolnieniem czy upadłością firmy. W zależności od zakresu ubezpieczenia można liczyć na wsparcie finansowe w razie wypadku w pracy, choroby lub inwalidztwa, które dyskwalifikuje osobę do wykonywania wcześniejszego zawodu. W takich sytuacjach odszkodowanie może pomóc całej rodzinie, a przy okazji wspomoże leczenie, a tym samym przyspieszy powrót do zdrowia.

Wykupując polisę od utraty dochodu, należy znaleźć dobrą firmę ubezpieczeniową i koniecznie należy się zapoznać z warunkami umowy. Takie ubezpieczenie jest szczególnie polecane osobom i rodzinom, które mają kredyt hipoteczny lub inne zobowiązania do spłaty. Jednak każdy, kto chce spać spokojnie i chce zapewnić sobie stabilną przyszłość, powinien zdecydować się na takie rozwiązanie.