Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na codzienną dawkę ruchu. Jest ona bowiem korzystna dla zdrowia. Poprawia kondycję, pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę oraz dodaje sił do działania. Niemniej jednak wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie rowerowe – https://pewnienarower.pl/.

Czym cechuje się godne polecenia ubezpieczenie rowerowe?

Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na codzienną dawkę ruchu

Dobre ubezpieczenie powinno obejmować typowe zdarzenia, do których może dość, w tym między innymi:

  • kolizje i wypadki drogowe z udziałem rowerzysty,
  • kradzież roweru.

Nie można bowiem zapominać o tym, że rower to stosunkowo lekki pojazd, w przypadku którego demontaż poszczególnych elementów nie jest zbyt skomplikowany. Z tego powodu części rowerowe podlegają częstym kradzieżom. Niestety, w przypadku kradzieży poszczególnych elementów lub całego roweru szanse na odzyskanie utraconych przedmiotów zwykle są znikome. Z tego powodu odpowiednia polisa jest nieoceniona i wręcz konieczna. Jej zakres powinien być dość szeroki, a jednocześnie nie powinna być zbyt droga.

Gdzie można wykupić ubezpieczenie rowerowe?

Ubezpieczenia rowerowe oferowane są przez wiele podmiotów, w tym:

  • agenta ubezpieczeniowego – agent ubezpieczeniowy jest zwykle przedstawicielem dużej firmy, która oferuje polisy na życie, pojazdy czy właśnie na rowery. W tym przypadku należy zawsze zwracać szczególną uwagę na zakres ubezpieczenia oraz dodatkowe wymagania. Może się bowiem okazać, że możliwość uzyskania ewentualnego odszkodowania obłożona jest warunkami trudnymi do spełnienia. Poza tym, wybrane oferty powiązane są z ochroną od następstw nieszczęśliwych wypadków czy OC. Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują możliwość rozszerzenia pakietu o kradzież czy zniszczenie roweru, a nawet ubezpieczenie przewożonego na rowerze bagażu.
  • brokera ubezpieczeniowego – broker ubezpieczeniowy korzysta z oferty kilku firm. Dzięki temu warunki przez niego oferowane mogą być bardzo atrakcyjne, przy jednocześnie bardzo konkurencyjnej cenie.

Czym jest Krajowy Rejestr Rowerowy?

Krajowy Rejestr Rowerowy to internetowa baza jednośladów

Krajowy Rejestr Rowerowy to internetowa baza jednośladów. Celem jej powstania było nie tylko ograniczenie ilości kradzieży rowerów, ale również pomoc w szybkim ich odzyskaniu po kradzieży. Baza daje możliwość zarejestrowania roweru, przesłanie dokumentów potwierdzających zakup oraz odpowiednie oznakowanie. W przypadku Krajowego Rejestru Rowerowego istnieje również możliwość ubezpieczenia rowerowego, w zakresie między innymi odpowiedzialności cywilnej użytkownika roweru czy następstw nieszczęśliwych wypadków (więcej).